نحوه خرید و فروش سهام بانک دی

bank day

۱-  نحوه دریافت کدبورس(کد سهامداری):

هر شخص (حقیقی یا حقوقی) برای خرید سهم میبایست کد بورس داشته باشد.

الف- اشخاص حقیقی:اشخاص حقیقی که برای اولین بار اقدام به خرید و فروش سهام می نمایند میبایست با مراجعه به یکی از کارگزاری های مورد پذیرش بورس یا فرابورس ایران و با ارائه اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی کد بورس دریافت نمایند.

ب- اشخاص حقوقی(شرکتها):

اشخاص حقوقی که برای اولین بار اقدام به معامله در بورس اوراق بهادار می نمایند، میبایست با مراجعه به یکی از کارگزاری های مورد پذیرش بورس و فرابورس ایران و ارائه مدارک شخص حقوقی شامل تصویر روزنامه رسمی و تصویر اساسنامه و شناسه شرکت کد بورس دریافت نمایند.

۲– تکمیل فرم سفارش خرید:

مراجعه حضوری خریدار در یکی از شرکتهای کارگزاری در سراسر کشور با در دست داشتن اصل و تصویر کارت ملی و شناسنامه و تکمیل فرم درخواست خرید و واریز وجوه لازم برای خرید سهام مورد درخواست به شماره حساب بانکی معرفی شده توسط شرکت کارگزاری.

نحوه فروش سهام شرکتهای بورسی(فرابورسی):

سهامدارانی که قصد فروش سهام خود را دارند، می توانند با در دست داشتن اصل برگه سهام خود و اصل شناسنامه و کارت ملی به یکی از کارگزاری های مورد پذیرش بورس و فرابورس ایران در سراسر کشور مراجعه و با تکمیل فرمهای مربوطه و درخواست فروش اقدام به فروش سهام خود نمایند.
ضمناً وجه حاصل از فروش سهام پس از کسر کارمزد فروش طبق مقررات سازمان بورس حداکثر ۴روز کاری پس از انجام معامله به حساب شخص فروشنده واریز خواهد شد .

http://www.bank-day.ir//index.aspx?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=467

یک پاسخ به “نحوه خرید و فروش سهام بانک دی”

یک نظر بگذارید

شما باید وارد شده باشیدتا بتوانید نظر بگذارید